Procedury


Rezerwacja

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja terminu zabiegu.
Dostępne są terminy od poniedziałku do soboty w godzinach 900 do 2000 

Zarejestrować można się telefonicznie pod numerem 500-89-10-89,

Godziny otwarcia gabinetu są uzależnione od wizyt domowych i ustalonych wcześniej zabiegów. Osobista rezerwacja w gabinecie, w godzinach porannych będzie niemożliwa, ze względu że obecnie wykonuję pracę kontraktową i gabinet w tym czasie jest zamknięty - Dlatego proszę kontaktować się telefonicznie, pod numerem: 500-89-10-89. Przepraszam za utrudnienia. 

W przypadku wizyt domowych, może zostać wcześniej przeprowadzana konsultacja w gabinecie z opiekunem lub wizyta w celu ustalenia planu terapii. Wizyty domowe są zasadniczo przeznaczone dla osób których stan zdrowia nie pozwala lub utrudnia dostanie się do gabinetu. Pomimo starań wizyty w tej formie nie pozwalają na zapewnienie pełnego wyposażenia i komfortu pracy jak w gabinecie.

Rezygnację proszę zgłaszać co najmniej 4 godziny przed planowanym terminem, ze względu na wyrozumiałość wobec organizacji pracy i innych pacjentów, którzy mogą czekać na taki termin. W przypadkach losowej nieobecności na opłaconym zabiegu jest możliwość wykorzystania go w innym terminie. Osoby spóźniające się lub unikające ustalonych terminów bez uprzedzenia, nie będą miały możliwości wykonania usług poza kolejnością ani bez rezerwacji (w tym również osoby chcące wykorzystać kupony i zniżki).


Z powodu sezonu zwiększonych zachorowań i infekcji proszę pamiętać, że zabiegi masażu, w takim stanie są przeciwwskazane. Uczucie sztywności i bóle mięśniowe, mogą się w tej sytuacji objawiać, ale zamiast po masażu ustąpić, mogą nasilić się - z powodu osłabienia organizmu infekcją. Ponadto uczestnictwo w zabiegach stanowi zagrożenie zarażenia personelu i innych pacjentów, drogą kropelkową przez kontakt ze skórą. Dlatego istnieje możliwość wstrzymania wykonywania zabiegów pacjentom wykazującym objawy grypy lub innej infekcji (w tym pokarmowych i skórnych). Zachęcam do samodzielnego odwoływania wizyty w przypadku pojawienia się objawów grypy i przeziębienia (szczególnie: kaszlu, kataru, osłabienia i podwyższenia temperatury). Zabiegi będzie można kontynuować po wyleczeniu. Przepraszam za utrudnienia i liczę na wyrozumiałość. Priorytetem jest zdrowie i bezpieczeństwo - wszystkich.Jak przygotować się do zabiegów?

·         Odzież powinna być swobodna i pozwolić na odsłonięcie okolicy zabiegowej.

·         Nie należy zgłaszać się na zabieg zaraz po zjedzeniu pełnego posiłku jak również w stanie głodu. Najlepiej jeszcze przed zabiegiem skorzystać z toalety. Jest ona również na wyposażeniu gabinetu.

·         Nie należy używać kremów i maści przed zabiegiem w okolicy zabiegowej. Skóra musi być "czysta chemicznie" czyli wolna od wszelkich substancji obcych. Panie proszone są o nie nakładanie makijażu na czas zabiegu (może się on rozmazać). Należy również poinformować terapeutę o alergii i nadwrażliwości skóry. Można skonsultować z terapeutą użycie preferowanego balsamu lub kremu, w przypadku chęci wprowadzenia go jako składniku terapii. Gabinet dysponuje własną szeroką gamą kosmetyków i leków, również hipoalergicznych i dla skóry atopowej- stosowanych w ramach potrzeb bez dodatkowych opłat.

·         Unikaj wysiłku przed i po zabiegu – szczególnie masażu i terapii bólu pleców: Nie należy zbytnio męczyć, śpieszyć się w drodze na zabieg, lub do następujących go obowiązków. Zaplanuj zabieg tak by mieć chwilę wytchnienia przed przystąpieniem do zabiegów, a po nich mieć dużo czasu na wypoczynek. Trzeba unikać jednak planowania masaży tuż przed snem (możliwe trudności w zaśnięciu). Należy bezwzględnie unikać po zabiegu leczniczym intensywnych lub długotrwałych wysiłków (również zakupów lub podróży), a przez kilka dni obciążeń w postaci dźwigania, schylania, intensywnych ćwiczeń i sportu.

·         W przypadku zabiegów w warunkach domowych i poza gabinetem- terapeuta dysponuje urządzeniem terapeutycznym, lub odpowiednim przenośnym stołem i akcesoriami do masażu, które przywozi własnym transportem. Prosimy jednak o ustalenie wcześniej planu dojazdu.Zakres i przebieg usługi

Pierwsza wizyta

 • Badanie i dyskusja.
  • Przeprowadzenie wywiadu i konsultacji przedłożonych badań lekarskich w posiadaniu pacjenta (lub innych dodatkowych dokumentów medycznych, diagnoz i skierowań). W uzasadnionych przypadkach może być konieczne wykonanie badań lub dodatkowa konsultacja ze specjalistą innej dziedziny.
  • Ocena przez pacjenta wpływu objawów na funkcjonowanie codzienne i próba ustalenia możliwych przyczyn i okoliczności pojawienia się zaburzeń.
  • Wykonanie testów funkcjonalnych układu ruchu i palpacyjne badanie struktur obszarów mogących odpowiadać za zaburzenia lub mieć wpływ na zgłaszane objawy (ten etap przypomina masaż i często bezpośrednio go poprzedza). Dokonana ocena natężenia bólu, funkcjonalności, konsystencji, reakcji na dotyk i ucisk tkanek struktur- uzupełnia badanie.
  • Określenie celu i wstępnego planu postępowania i wykonania zabiegów. Wyjaśnienie specyfiki zabiegów pacjentowi. Odpowiedzi na pytania.
 • Wykonanie pierwszego zabiegu - którego kontrola efektu później wchodzi w ścisły skład badania, jako objawy i reakcje na dany rodzaj terapii.
Poza zabiegami fizykoterapii, które mogą być opłacone z góry, opłata za zabiegi pobierana jest każdorazowo po zabiegu, jego cena jest ustalana przed terapią, w zależności od zastosowanych zabiegów. Płatności bezgotówkowe możliwe są w systemie Revolut lub Bitcoin po wcześniejszym ustaleniu. Dla zabiegów masażu ustalone są stawki preferencyjne dla pierwszej wizyty, które mogą się zmienić w kolejnych wizytach w przypadku zmiany techniki lub konieczności wydłużenia czasu do wykonania zabiegu.

Kolejna wizyta

 • Kontynuowanie cyklu zaplanowanych zabiegów terapeutycznych wg uzgodnionego planu leczenia, względnie kontrola / modyfikacja zastosowanej terapii.
Terapeuta zastrzega że pomimo postępowania zgodnie z procedurami i sztuką terapeutyczną, nigdy nie można z pewnością przewidzieć reakcji danej osoby na zastosowaną terapię i zagwarantować jej efektów, ponieważ każdy pacjent posiada indywidualną swoistą odpowiedź na bodźce stymulujące układ nerwowy. Dlatego też terapeuta dysponuje różnymi środkami i technikami zmniejszającymi dolegliwości oraz redukującymi czynniki mogące zaburzać proces leczenia. Należy konsultować się i zgłaszać wszelkie uwagi oraz objawy niepokojące w trakcie i po wykonaniu zabiegu -Również telefonicznie w późnych godzinach - ponieważ nie chcemy aby Państwa wypoczynek, spokój i samopoczucie było zbagatelizowane! Podając terapeucie szczegółowe informacje mogące mieć znaczenie w  postępowaniu, takie jak okoliczności objawów, choroby współistniejące i przebyte - zwiększamy szansę na trafną diagnozę, lepsze dostosowanie terapii i w efekcie osiągnięcie pożądanych efektów.