Laser

Laseroterapia oznacza zastosowanie lasera biostymulacyjnego, który pobudza błony i mitochondria komórkowe oraz poprawia utlenowanie krwi, prowadzi do zwiększenia wydajności pracy komórek. Dzięki temu tkanki sprawniej odzyskują równowagę metaboliczną, szybciej się regenerują, stan zapalny zostaje unormowany i zwiększa się tolerancja na ból. Laser może być stosowany pomocniczo w bardzo szerokim zakresie, w leczeniu chorób związanych ze stanami zapalnymi układu ruchu, trudno gojących się ran tkanek powierzchownych i błon śluzowych. Laser może być używany bardzo precyzyjnie, jest zabiegiem bezpiecznym i wygodnym w zastosowaniu. Istnieje przy tym mało przeciwwskazań i ograniczeń do jego zastosowania.

Rodzaj oddziaływania fizykalnego: laser biostymulacyjny punktowy, aplikator punktowy, 400mW IR 808nm

Działanie:

Przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo. Usprawnia regeneracje tkanek aktywizując ich procesy biologiczne. Zwiększa utlenowanie krwi i wzmacnia układ immunologiczny.

Wskazania:

Zmiany skórne, trudno gojące się rany, trądzik, łuszczyca. Urazy stawów i tkanek okołostawowych (zwichnięcia, stłuczenia). Choroby zapalne i zwyrodnieniowe układu ruchu. Stany zapalne mięśni (łokieć tenisisty, zespół bolesnego barku). Utrudniony i przedłużony zrost kostny po złamaniach. Nerwobóle nerwów obwodowych, neuropatia cukrzycowa.

Przeciwwskazania:

Choroby nowotworowe (po konsultacji z onkologiem). Nadwrażliwość na światło (skóra fotowrażliwa). Gorączka.

Przeciwwskazania względne: ciąża, miesiączka, tarczyca w trakcie leczenia, epilepsja.

Czas trwania: 3-15min w zależności od obszaru i wskazań