Zabiegi‎ > ‎

Prądy

Nazwa zabiegu:

Elektroterapia

Elektrostymulacja, Trabert, TENS, Jonoforeza, Kotz, Diadynamik (DD), Interdyn (ID, prądy interferencyjne)
Tutaj opisano działanie poszczególnych rodzajów prądu


Działanie:

W zależności od techniki i rodzaju prądów można uzyskać różne efekty: łagodzenie bólu, poprawiające krążenie lokalne, stymulujące mięśnie lub nerwy, relaksację mięśni, przywrócenie ich fizjologicznej równowagi, normalizacje układu wegetatywnego, aktywizacje procesów biologicznych stymulującą regeneracje lub podanie leku i ruch jonów w tkankach. 

Wskazania:

Choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne, zespoły bólowe kręgosłupa i stawów obwodowych, dyskopatie, zaburzenia napięcia mięśniowego neurologiczne i czynnościowe (zaniki, porażenia mięśni, stany po unieruchomieniu). Zapalenia, obrzęki. 

Przeciwwskazania:

Obecność metalu na drodze przepływu prądu (wszczepy i implanty), rozrusznik serca. Przerwanie ciągłości i zmiany na powierzchni skóry w okolicy zabiegowej (rany otwarte, otarcia, wysypka, ubytki naskórka). Stany gorączkowe oraz stany zapalne skóry i tkanek miękkich. Zaburzenia czucia (całkowite zniszczenie rogów przednich rdzenia kręgowego, neuropatia cukrzycowa, nadwrażliwość). 

Czas trwania:

~15min 

Cena:

6zł

(dla wszystkich prądów poza interferencyjnymi w jednej cenie można wykonać podwójne okolice jak np oba kolana lub barki


Istnieją przeciwwskazania do zastosowania zabiegów które muszą zostać wykluczone przed ich wykonaniem. Może być konieczny kontakt z lekarzem prowadzącym w celu konsultacji.

Do zabiegów elektroterapii nie są konieczne bandaże ani gazy metrowe (materiały własne w posiadaniu zakładu). Jonoforeza wymaga użycia leku, który zostanie skonsultowany przed zabiegiem.

W przypadku zabiegów w warunkach domowych, konieczny jest dostęp do gniazda zasilania (230V) z uziemieniem.