Zabiegi

Rodzaje zabiegów wykonywanych w Gabinecie:

Gabinet obecnie nie wykonuje okładów borowinowych oraz nie posiada również urządzeń do terapii ultradźwiękowej i magnetoterapii (magnetronik, terapuls).

Ludzkie ciało składa się z różnych struktur, o odmiennych funkcjach i właściwościach, reagujących na różne oddziaływania i formy terapii. Dlatego nie ma jednego uniwersalnego działania gwarantującego sukces w każdym przypadku. Zazwyczaj na kompleksową terapię składa się kilka elementów, dobranych pod kontem diagnozy przyczyn ich powstania lub łagodzących objawy. Tkanki miękkie, na których zdarza mi się pracować najczęściej, mają największy potencjał plastyczności i regeneracji, jednak w zasobie dostępnych zabiegów, znajdują się również oddziaływania łagodzące objawy, u których przyczyn leżą schorzenia utrwalone w układzie kostnym i stawowym. Aby utrwalić efekty zabiegów, pacjent jest instruowany, co należałoby zmienić w jego pracy i życiu aby zminimalizować nawroty choroby.

Istnieją przeciwwskazania do zastosowania zabiegów które muszą zostać wykluczone przed ich wykonaniem. Może być konieczny kontakt z lekarzem prowadzącym w celu konsultacji. 

Zabiegi uzupełniające, zalecane i możliwe do wykonania w warunkach domowych, nie są wykonywane jako pojedynczy zabieg, ale wykorzystywane by lepiej przygotować tkankę do innych zabiegów. Np. lampa sollux podtrzymuje optymalną temperaturę w trakcie zabiegu, a masaż kamieniami jest używany tylko jako etap i narzędzie - nie wykonuje się tych zabiegów wyłącznie i odrębnie.